Щоб Ваша гра в пейнтбол стала яскравою подією, що запам’ятовується, і не відбила у Вас бажання ще, хоча б раз, пограти в пейнтбол, потрібно, в першу чергу, дотримуватися правил техніки безпеки. В який пейнтбольний клуб Ви не прийшли б, Ваша гра почнеться з основних правил техніки безпеки:

 1. У жодному разі не можна знімати маску на ігровому майданчику! Це найголовніше правило у пейнтболі. Запотіло скло, потрапили в маску, нічого не видно. Ви просто піднімаєте руку та виходите. Якщо Ваша маска настільки сильно заляпана фарбою, що Ви взагалі нічого не бачите і не знаєте, куди йти, просто покличте інструктора, щоб він Вас вивів з ігрового майданчика. І, як свідчить практика, це основне правило стоїть першому місці за кількістю порушень.
 2. Запобіжник. При виході з ігрового майданчика в безпечну зону необхідно обов’язково ставити маркер на запобіжник. Повірте, багато часу у Вас це не займе, а Ваші колеги, які вже вийшли, не постраждають.
 3. Заглушка. Якщо раптом Ви забули поставити маркер на запобіжник, то заглушка зможе захистити людей, які знаходяться в безпечній зоні. Навіть якщо Ви вистріляли, то куля не вилетить, а залишиться у заглушці. Але це не означає, що на запобіжник можна маркер не ставити. Так само, поза грою, маркер необхідно переносити тільки стволом вниз!

Отже, Ви прослухали техніку безпеки, всі запам’ятали, але щоб Ваша гра була ще більш запам’ятовується, потрібно ще дотримуватися правил гри. А саме:

 1. Вихід на ігрове поле без дозволу інструктора заборонено.
 2. Засипка куль, заправка повітрям самостійно заборонена.
 3. У зоні безпеки ніколи не спрямовуйте маркер на людину (навіть, якщо у Вас немає куль або маркер стоїть на запобіжнику). Направляти маркер на супротивника можна лише на ігровому майданчику.
 4. Із 3 метрів не стріляти. Якщо Ви наблизилися до супротивника на відстань близько 3 метрів, краще не стріляти в нього, а сказати «Аут». Після цього Ваш супротивник має підняти руку та залишити ігровий майданчик. Якщо противник із цим не згоден, на майданчику з Вами знаходиться інструктор, який зможе розібратися у цій ситуації.
 5. Заборонено збирати із землі кулі. Навіть якщо Ви їх щойно розсипали, ні в якому разі не можна засипати їх назад у фідер. Разом із кулями, у фідер, Ви зможете засипати бруд, пісок, листя. Це може призвести до поломки маркера. Інструктору необхідно буде зупинити бій, щоб полагодити Ваш маркер.
 6. Не витирайте самостійно скло маски. Через незнання, Ви можете просто подряпати лінзу. Найкраще, щоб це робив Ваш інструктор. Ви можете затирати попадання від куль лише на маркері та захисній формі.
 7. Ніколи не дивіться у ствол, перевіряючи наявність кулі в стовбурі чи чистоту стовбура, навіть якщо Ви у захисній масці.
 8. Не стріляйте у інструктора.
 9. І найголовніше! До гри не допускаються особи у алкогольному чи наркотичному сп’яніння.

Якщо Ви дотримуватиметеся всіх цих правил, то Ваші враження від гри залишаться яскравими та незабутніми!